Jakie assistance do kosztów leczenia?

Wybierając polisę turystyczną na wyjazd warto zwrócić uwagę na zakres pomocy gwarantowanej w ramach assistance i wybrać optymalny dla siebie wariant. Tym bardziej, że szerszy zakres nie oznacza istotnego wzrostu wydatków.

Podstawowy zakres assistance dołączanego do polis turystycznych zwykle ogranicza się do pomocy osobie poszkodowanej w wypadku lub chorej. Na przykład w Warcie wariant Assistance Standard obejmuje doraźną pomoc medyczną, transport ubezpieczonego, przekazanie wiadomości, wcześniejszy powrót ubezpieczonego, pomoc prawną, odzyskanie i ponowne skierowanie bagażu, pomoc w odzyskaniu skradzionych dokumentów oraz ratownictwo.

– Jeśli ktoś jedzie z całą rodziną czy tylko z dziećmi i kupuje ubezpieczenie w Warcie, powinien wybrać assistance w wersji Super.  Zapewnia on pomoc w aż 17 różnych przypadkach, a nie w ośmiu jak wariant Standardowy. Równocześnie szerszy zakres ochrony nie powoduje istotnego wzrostu kosztów ubezpieczenia – mówi Vita Jarosz, z wydziału assistance Warty.

Dobrze to widać z uproszczonego porównania kosztów i zakresu polisy Warta Travel z różnymi wariantami assistance. Polisa dla hipotetycznego klienta z Assistance Standard to koszt 22 zł za 7 dniowy wyjazd, a z Assistance Super – tylko 3 zł więcej, czyli 25 zł. Co zyskujemy za te 3 zł?

– Przede wszystkim pewność, że jeśli coś się nam stanie w czasie wyjazdu to dzieci czy inni członkowie rodziny nie pozostaną bez opieki. Warta zorganizuje i pokryje koszty wcześniejszego powrotu osób bliskich do kraju, jeśli np. głowa rodziny trafi do szpitala. W takiej sytuacji może też przydać się usługa kierowcy zastępczego. W przypadku gdy przykładowa głowa rodziny jest jedynym kierującym, to żona z dziećmi może zostać odwieziona do Polski samochodem przez kierowcę, a my zapewnimy bezpieczny powrót poszkodowanemu do Polski transportem medycznym – wylicza Vita Jarosz.

Wariant Super powinny też wybierać ci, którzy są jedynymi opiekunami dziecka czy dzieci w czasie wyjazdu. Gdyby coś stało się takiej osobie, trafiłaby do szpitala lub trzeba było ją przewieźć transportem medycznym do Polski, to Warta zorganizuje i pokryje koszty opieki nad nieletnim dzieckiem.

– W takich sytuacjach w praktyce najczęściej jest to ktoś z rodziny czy dobrych znajomych, więc osoba którą dzieci znają i z którą będą czuły się bezpiecznie. Jeśli takiej osoby bliskiej nie ma, to oczywiście organizujemy profesjonalną opiekę – mówi Vita Jarosz.

Jeśli to dziecko trafiłoby do szpitala, to na koszt Warty opiekun może przenocować w szpitalu lub pobliskim hotelu, żeby  być w pobliżu swojego dziecka , co jest bardzo istotne  przy hospitalizacji nieletnich.

 

KUP POLISĘ ONLINE

TWÓJ KOD: krad00411000
1. Zapisz swój kod promocyjny
2. Wejdź na stronę  WARTADIRECT.pl
3. Wybierz ubezpieczenie, uzupełnij dane, wpisz Twój kod promocyjny.

polecamy: Bilety autokarowe online | Ubezpieczenia Chrzanów Jaworzno | Biuro Podróży Chrzanów | Fotografia ślubna |

Ubezpieczenia Kraków, OC Kraków, AC Kraków Ubezpieczenia Zabierzów, OC Zabierzów, AC Zabierzów Ubezpieczenia Krzeszowice, OC Krzeszowice, AC Krzeszowice Ubezpieczenia Trzebinia, OC Trzebinia, AC Trzebinia Ubezpieczenia Chrzanów, OC Chrzanów, AC Chrzanów Ubezpieczenia Jaworzno, OC Jaworzno, AC Jaworzno Ubezpieczenia Katowice, OC Katowice, AC Katowice Ubezpieczenia Libiąż, OC Libiąż, AC Libiąż